Ministar Baraković primio delegaciju Ekološkog saveza „Eko-zeleni“ Tuzlanskog kantona

Danas je ministar obrazovanja i nauke, dr.sc. Elvis Baraković primio delagacija Ekološkog saveza ''Eko-zeleni'' Tuzlanskog kantona koju je predvodio prof. dr. Muhamed Omerović, predsjednik Saveza i univerzitetski profesor. Razlozi sastanka su obostrana interesovanja za važnost ekološkog odgoja i obrazovanja mladih u cilju stvaranja nove pedagoške vrijednosti generacija koje će imati brižljiviji odnos prema prirodi i okolišu u cjelini.

eko-zeleni-1Ministar Baraković je istakao da podržava programske aktivnosti Eko-zelenih i dugogodišnju saradnju, te stručni pedagoški rad Eko-zelenih na planu razvoja ekološke svijesti. Na sastanku je dogovoreno kako treba nastaviti sa ekološkom edukacijom mladih uključujući formalno i neformalno ekološko obrazovanje, potrebu ekološke obuke nastavnika, s ciljem jačanja ekoloških i didaktičko-metodičkih kompetencija nastavnika u našim školama.


S obzirom da nam dolaze važni međunarodni ekološki datumi koje je utemeljila Generalna skupština Ujedinjenih naroda, kao što su Svjetski dan voda (22.mart) i Dan planete Zemlje (22. april), predloženo je da se u svim školama posveti pažnja ekološkoj edukaciji mladih o važnosti vode u životu čovjeka kao i provođenje ekoloških akcija sadnje drveća i cvijeća u školskim dvorištima.

Povodom Svjetskog dana okoliša (5. juni), predloženo je raspisivanje ekološkog konkursa''Biramo EKO-ŠKOLU'' kao i važnost organizacije škole u prirodi kao posebnog oblika izvanučioničke nastave. Također, planirana je i zajednička posjeta u nekoliko škola Tuzlanskog kantona.

Danas je ministar obrazovanja i nauke, dr.sc. Elvis Baraković primio delagacija Ekološkog saveza ''Eko-zeleni'' Tuzlanskog kantona koju je predvodio prof. dr. Muhamed Omerović, predsjednik Saveza i univerzitetski profesor. Razlozi sastanka su obostrana interesovanja za važnost ekološkog odgoja i obrazovanja mladih u cilju stvaranja nove pedagoške vrijednosti generacija koje će imati brižljiviji odnos prema prirodi i okolišu u cjelini.

eko-zeleni-1Ministar Baraković je istakao da podržava programske aktivnosti Eko-zelenih i dugogodišnju saradnju, te stručni pedagoški rad Eko-zelenih na planu razvoja ekološke svijesti. Na sastanku je dogovoreno kako treba nastaviti sa ekološkom edukacijom mladih uključujući formalno i neformalno ekološko obrazovanje, potrebu ekološke obuke nastavnika, s ciljem jačanja ekoloških i didaktičko-metodičkih kompetencija nastavnika u našim školama.


S obzirom da nam dolaze važni međunarodni ekološki datumi koje je utemeljila Generalna skupština Ujedinjenih naroda, kao što su Svjetski dan voda (22.mart) i Dan planete Zemlje (22. april), predloženo je da se u svim školama posveti pažnja ekološkoj edukaciji mladih o važnosti vode u životu čovjeka kao i provođenje ekoloških akcija sadnje drveća i cvijeća u školskim dvorištima.

Povodom Svjetskog dana okoliša (5. juni), predloženo je raspisivanje ekološkog konkursa''Biramo EKO-ŠKOLU'' kao i važnost organizacije škole u prirodi kao posebnog oblika izvanučioničke nastave. Također, planirana je i zajednička posjeta u nekoliko škola Tuzlanskog kantona.

Kontakt

Vlada Tuzlanskog kantona
Rudarska 65
75000 Tuzla

 

+387(0)35 280-711
  
 

Ostali kontakti

 

PITAJTE VLADU TK

 pitajte vladu tk
 

 CV obrazac 

rukovodećih državnih službenika u organima uprave i upravnim organizacijama Tuzlanskog kantona i predsjednika i članova nadzornih i upravnih odbora, uprava javnih preduzeća i javnih ustanova i drugih privrednih društava iz nadležnosti Kantona

PRISTUP INFORMACIJAMA

Vodič kroz postupak za ostvarivanje prava na pristup informacijama kojima raspolaže Vlada Tuzlanskog kantona


ABA/CEELI

Sarajevo
Centar za slobodan pristup informacijama
Pravna inicijativa za Centralnu i Istočnu Evropu

Adresa:Kundurdžluk 2/II
Sarajevo, BiH
Tel/fax:033 238-651/652
Kontakt osoba:
Amira Krehić

Vodic za investitore.jpg-15